خانه / اخبار / مشکلات صنایع لوازم خانگی با حضور قائم مقام وزیر صنعت و تشکل های این حوزه مورد بررسی قرار گرفت

مشکلات صنایع لوازم خانگی با حضور قائم مقام وزیر صنعت و تشکل های این حوزه مورد بررسی قرار گرفت

بررسی مشکلات لوازم خانگی

 

به گزارش روابط عمومی انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ایران، جلسه همفکری و تحلیل مشکلات صنایع لوازم خانگی با حضور قائم مقام وزیر صنعت و تشکل های بخش خصوصی این حوزه برگزار و اهم مشکلات این صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر رحمانی با بیان این موضوع که رویکرد وزارت صنعت، در دولت جدید حمایت و بهره گیری از انجمن های بخش خصوصی و مشارکت ایشان در امور می باشد اذعان داشت : هیچ کس به غیر از تشکل ها که از دل خود صنایع برمی آیند نمی تواند مشکلات را به خوبی بیان داشته و درصدد رفع آن ها برآید، در این راه وزارت صنعت نیز پابه پای تشکل ها در رفع مشکلات سهیم خواهد بود.

در این جلسه مهندس خالقی، دبیرانجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، با بیان اهم مشکلات لوازم خانگی و نیز ارائه راهکار به منظور مرتفع نمودن این مشکلات، پیشنهاد تشکیل شورای راهبردی صنایع لوازم خانگی در وزارت صمت با حضور وزیر، معاونین، مدیران و تشکلهای مربوطه را ارائه نمود.

اهم مشکلات صنایع لوازم خانگی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت عبارتند از : رکود در بازار و عدم توان خرید مشتریان، معضل قاچاق،مدیریت هوشمندانه عوارض و تعرفه ها، واردات بی رویه، دامپینگ، نظام توزیع، شکاف تکنولوژی، تامین مواد اولیه، عدم تطابق تعداد مجوزهای صادره با نیاز داخل و ظرفیت تولید مازاد بر نیاز داخل در برخی محصولات، هجمه تبلیغاتی برندهای خارجی، عدم همکاری سیستم بانکی برای تامین منابع سرمایه در گردش و طرحهای توسعه، توجه به سازندگان تجهیزات و قطعات لوازم خانگی.

نمایندگان سایر تشکل های لوازم خانگی نیز به بیان مشکلات، انتقادات و راهکارهای پیش رو پرداخته و از قائم مقام وزیر خواستار پیگیری مجدانه به منظور رفع این مشکلات شدند.

 

موارد جالب

نمایشگاه ساخت و رونق تولید

اینجا را کلیک کنید: Document3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *