خانه / اخبار / هر ایرانی برای به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور آستین بالا بزند.

هر ایرانی برای به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور آستین بالا بزند.

محمدحسین باقری

محمد حسین باقری در گفت و گو با روزنامه گسترش تجارت در خصوص فعالیت واحدهای تولیدی اظهار کرد: واحدهای تولیدی داخل کشور و استان روز به روز قوی تر می شوند ، فعالیت گسترده ای دارند و به دنبال جایگاهی برای خود در بازار هستند، اکنون بازار برای آن حجمی از تولیدات آمادگی ندارد.

 

وی با بیان اینکه صادرات برای کشور ما نیاز است، بازار آماده پذیرش برای همه تولید داخلی نیست، تاکید کرد:  قیمت تمام شده کالاها را کاهش دهیم و کیفیت آن را هم ارتقاء بدهیم، در بازار جهانی هم اگر نتوانستیم حداقل باید در بازار کشورهای همسایه بتوانیم حرفی برای گفتن داشته و رقابت کنیم.

باقری متذکر شد: گشودن راهی برای ارتقاء و مطرح شدن کالاهای ایرانی در بازار های جهانی وظیفه دینی و شرعی ماست، بنده برای جوانان خود امیدوار هستم، استعداد خوبی دارند اگر از آنها پشتیبانی کنیم می توانند در بازاریابی کمک کرده و باعث رونق بازار شوند.

وی اعلام کرد: امروز بازار کشور دچار رکود شده، برای اینکه رونق یابد با دست به دست هم به عنوان ایرانی بازار های داخلی کشور را ساماندهی کنیم، چرا که یک غیر ایرانی به فکر بازار ما نخواهد بود، بنده از هموطنان خود تقاضا دارم که هر کسی خرید و نیاز خود را از بازار داخلی تامین کند، تا منفعت آن به کشور برگردد، امروز اگر در بازار خرید افزایش یابد و بانک ها هم به سهولت تسهیلاتی در اختیار ما قرار دهند، اقتصاد رونق می یابد و مشکل بیکاری حل می شود.

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان شرقی  بیان کرد: هر ایرانی و آذربایجانی بر خود وظیفه بداند که برای به حرکت انداختن چرخه بازار داخلی تلاش کند، امروز بانک های ما با مشکلاتی مواجه شده اند، برخی برای ضربه زدن به اقتصاد ما از بانک ها وام های کلانی اخذ کرده و آن را واریز نکرده اند. مدیران واحدهای تولیدی و بازاریان هر کسی بدهی دارد، به موقع پرداخت کند، با این کار نیروی انسانی که به دلیل رکود بازار که کارفرمایان مجبور به تعدیل نیرو شده بودن  قطعا به جامعه کار باز خواهند گشت.

امیدواریم دولت بتواند اوایل اسفند ماه پاداش کارمندان را پرداخت کند.امروز اگر یک فرد بازنشسته حقوق و مزایای خود را به موقع دریافت کند، با خرید از بازار به نوبه خود تاثیر مثبتی در بازار خواهد گذاشت و مشکل واحدهای تولیدی هم حل خواهد شد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه پیشنهادی برای به حرکت درآمدن چرخه اقتصاد دارید، گفت: هر کسی به نوبه خود می تواند در این حوزه تاثیرگذار باشد، اگر هر کس بر خود وظیفه بداند از کالاهای بازار داخلی خرید کند ، تا تاثیر مثبت اش در اقتصاد دیده خواهند داشت.

باقری افزود: ما در شرکت خود، مقرر کرده ایم که این اقدامات را اجرایی کنند ، وظیفه می دانیم که اگر ما تلاش کنیم به تبعیت از ما هم دیگر شرکت ها تلاش خواهند کرد، ما فقط نباید از دولت انتظار داشته باشیم، همه باید دست به دست هم دهیم تا اقتصاد ایران یکپارچه را رونق بخشیم.

وی تاکید کرد: با به گردش درآوردن چرخه اقتصاد به نفع همه ما دولتی ها، واحدهای تولیدی، بانک و مردم است. همه مساعدت می کنیم هر کس به اندازه توان خود اقدام کند،

 

 

موارد جالب

نمایشگاه ساخت و رونق تولید

اینجا را کلیک کنید: Document3

یک نظر

  1. بسیار عالی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *